Jak zostać promotorem zdrowia

Promotor zdrowia jest osobą, która prowadzi działania mające na celu promować zdrowie i zdrowy styl życia. Są one kierowane do szerokiej grupy odbiorców. Podstawą jego pracy, jest aktywizacja społeczności do działań na rzecz zdrowia, rozwijanie postaw prozdrowotnych, edukacja społeczeństwa na temat odpowiedniego odżywiania, aktywności fizycznej czy szkodliwości nałogów (np. palenia papierosów).

Aby zostać promotorem zdrowia potrzebne jest zazwyczaj wykształcenie średnie oraz wiedza z zakresu zdrowia, zdrowego stylu życia (odpowiedniej diety, chorób cywilizacyjnych itp.) Pracodawcy wymagają również kursu z zakresu promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej.

Na naszym kursie dowiesz się m.in. co to jest zdrowie, a co nazywamy chorobą, jakie są podstawowe pojęcia w edukacji zdrowotnej oraz jakie są jej modele. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z zakresu podstaw psychoterapii i terapii poznawczo-behawioralnej oraz psychologii emocji, którą będziesz mógł wykorzystać w swojej praktyce zawodowej.

Miejsca pracy promotora zdrowia, to zazwyczaj przychodnie, szpitale i inne placówki ochrony zdrowia, ale także szkoły, przedszkola, domy kultury czy domy spokojnej starości/pomocy społecznej. Jak widać możliwości pracy jako promotor zdrowia jest bardzo dużo.

Co ciekawe zawód promotora zdrowia jest jednym z tzw. “zawodów przyszłości”, ponieważ w naszym starzejącym się i coraz częściej zapadającym na różne choroby społeczeństwie dużą rolę odgrywa profilaktyka zdrowotna. Wiadomo nie od dzisiaj, że “lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Sprawdź nasze propozycje szkoleń przez internet! 
(kliknij w baner, aby dowiedzieć się więcej informacji)

Kurs przez internet – promotor zdrowia

Kurs przez internet – epidemiologia

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *